Брайтън поднесе една от големите изненади в четвъртия кръг на ФА Къп. Тимът от Чемпиъншип изхвърли от турнира шестия в Премиършип Нюкасъл след успех с 1:0 на свой терен. Така на практика „чайките" победиха „свраките" в своеобразното „птиче" дерби от 1/16-финалите.

Единственото попадение дойде четвърт час преди края и всъщност бе автогол. Уил Бъкли свърши страхотна работа по левия фланг на атаката на Брайтън и шутира по посока на тим Крул. Топката обаче се отклони от Майк Уилямсън и влетя в мрежата.

До края Нюкасъл натисна, като дори реферът подмина чиста дузпа за гостите, след като защитник на „чайките" игра с ръка в наказателното поле. Така или иначе, северняците не успяха да стигнат до изравняване и ще трябва да се съсредоточат само върху изявите си в първенството.