Чарлтън победи Портсмут с 2:1 в "българското дерби" в 35-я кръг на английската Висша лига. И двамата национали Радостин Кишишев, и Светослав Тодоров взеха участие в срещата.

Бранителят остана на терена през всичките 90 минути, докато нападателят ни бе заменен малко преди края. Резултатът бе открит в 40-та минута от аржентинското острие на гостите Андрес Д' Алесандро, който изненадва вратарят на "помпи" с удар отдалеч.

През втората част обаче домакините имаха преимущество на терена и в крайна сметка стигнаха до победата. Първо Брайън Хюз в 76-та минута, а след това и Дарън Бент в 83-та се разписаха във вратата на Кели и по този начин донесоха трите точки в полза на лондончани.

Другият лондонски отбор Челси вече е на крачка от втората си поредна титла. "Сините" победиха Евертън с класическото 3:0 на своя "Стамфорд Бридж" и се нуждаят от само точка до края, за да тримфират отново като шампиони в Премиършип.