Отборът на Брентфорд победи с 2:1 Кристъл Палас в лондонското дерби между двата отбора в откриващия  кръг на Премиър лийг за сезон 2024/25. Зрителите "Брентфорд Къмюнити Стейдиъм" станаха свидетели на много атрактивен двубой, в който паднаха три попадения и още два отменени гола на сметката на гостите. Точни за "пчеличките" бяха Брайън Мбемо (29") и Йоан Уиса (76"), а между тях автогол си отбеляза Итън Пинок (57").

Футболистите на Кристъл Палас започнаха много силно двубоя и в рамките на първите 25 минути пропуснаха няколко добри ситуации да поведат в резултата. В 27-ата минута те видяха как тяхно попадение бе отменено поради нарушение. Тогава обаче противно на логиката домакините осъществиха хубава и бърза атака, която бе завършена от Мбемо, който изведе своя тим напред. Това сякаш обърка възпитаниците на Оливър Гласнер и до края на полувремето играчите на Брентфорд имаха още няколко добри ситуации за втори гол.

След подновяването на играта гостите стигнаха до изравнително попадение малко преди изтичането на час игра, когато Пинок, който бе поставен под натиск, в крайна сметка прати топката в собствената си мрежа. Малко след изпълнението на начален удар топката отново се озова в мрежата на Марк Флекен, но за втори път играчите на Палас видяха как техен гол бе отменен, този път поради засада. Домакините от Брентфорд все пак стигнаха до успеха в мача в 76-ата минута не без помощта и на шанса, когато няколко рикошета и отбивания в крайна сметка не попречеиха на Йоан Уйса да се разпише за крайното 2:1. По този начин момчетата на Томас Франк спазиха традицията и за четвърта поредна година след изкачването си в Премиър лийг да не гибят откриващия си двубой на старта на сезона.