Брайтън постигна много важен успех в борбата си за спасение във Висшата лига. Този следобед "чайките" взеха безценни три точки при гостуването си на Кристъл Палас с 2:1. Точни за селекцията на Крис Хютън бяха Глен Мъри и Нокаер, а между тях за домакините се разписа Миливойевич от дузпа. Така двата тима вече са с равен точков актив - 33 т., като до края на шампионата имат още доста работа, за да останат далеч от зоната на изпадащите.

Снимка 411258

Двубоят започна отлично за "чайките", които поведоха в резултата след 19 минути. Глен Мъри се възползва от сериозно неразбирателство в отбраната на домакините и с диагонален изстрел не остави никакъв шанс на протегналия се максимално Гуаита.

До паузата само фамозните изяви на Матю Райън лишиха Палас от изравняването. На два пъти австралиецът сътвори отлични спасявания при удари на Джеймс Томкинс и Мичи Батшуай.

Устремът на домакините все пак беше поощрен с дузпа в 51-ата минута, която майсторски бе реализирана от сръбския халф Лука Миливойевич.

Последната дума в дербито между двата клуба обаче отново имаха гостите. "Чайките" се добраха до скъпоценните три точки след гол на Антони Нокаер в 74-ата минута. Французинът реализира фамозно попадение, след като навлезе от крилото и с много техничен шут прати топката в далечния ъгъл на безпомощния Гуаита.

Снимка 411257

До края Палас не намери сили за второ изравняване и така инкасира своята 15-та загуба от началото на кампанията.

В следващия кръг селекцията на Рой Ходжсън приема последния Хъдърсфийлд, докато Брайтън има директен сблъсък с конкурент за оставането в елита Саутхямптън.