Отборът на Брайтън записа трето поредно равенство с резултат 1:1 във Висшата лига, този път срещу Шефилд Юнайтед. За "чайките" това бе четвърто реми в последните пет мача за първенство.

Съставът воден от Роберто Де Дзерби водеше в голяма част от мача, след като Симон Адринга откри резултата още в шестата минута. Домакините доминираха, но не стигнаха до нов гол и това се оказа фатално.

В 69-ата минута опасно влизане на Махмуд Дахуд доведе до червен картон и Брайтън остана с 10 човека. Пет минута по-късно Адам Уебстър си отбеляза автогол след центриране на Богъл. Гостите можеха да стигнат дори до победата, но Богъл пропусна отлична възможност, след като стреля покрай вратата, когато бе изведен сам срещу вратаря.

Равенството позволи на Шефилд Юнайтед да се измъкне от последното място, където отиде Бърнли, докато Брайтън е осми с 19 точки.

Аякс - Брайтън 0:2 в мач от Лига Европа