Отборът на Брайтън си осигури оставането във Висшата лига и през следващия сезон. "Чайките" постигнаха голямата си цел, след като спечелиха срещу втория Манчестър Юнайтед с 1:0. В герой за домакините се превърна халфът Грос, който се разписа с глава в 57-ата минута.

По този начин "синьо-белите" събраха актив от 40 точки, който им гарантира елитния статут и за догодина. Триумфът днес пък бе едва втори за Брайтън в историята на мачовете им срещу "червените дяволи".

Снимка 354625

Хората на Жозе Моуриньо нямат особено оправдание за загубата въпреки, че изпуснаха няколко изгодни положения чрез Марсиал и Лингард. Гол на Фелайни в началото пък бе отменен поради засада.

Грандът от "Олд Трафорд" остава на втора позиция в таблицата, като се нуждае от само точка в оставащите два кръга, за да си осигури сребърните медали.

Юнайтед можеше да постигне мечтано начало още в 180-ата секунда, но попадение на Маруан Фелйни беше отменено поради засада.

Снимка 354627

Брайтън отговори на предизвикателството с голова възможност пред Глен Мъри, шутирал от сериозна дистанция. Давид Де Хеа обаче бе подготвен за ситуацията и майсторски изби в корнер.

По подобие на първото полувреме, началните минути на втората част отново бяха за "червените дяволи". Късметът да се разпише обаче нямаше и Пол Погба, който бе отчаян от намесата на Матю Райън.

"Чайките" нанесоха своя удар в 57-ата минута, когато летящ плонж на Грос, завърши с негов удар от непосредствена близост. Крис Смолинг реагира и уж изчисти, но технологията на голлинията беше категорична - гол за Брайтън!

Снимка 354624

В оставащите минути гостите от Юнайтед хвърлиха всички си сили в атака.

Всички предвкусваха попадение в 86-ата минута, когато брилянтно двойно подаване между Марсиал и Лингард завърши с удар на последния. Заради лош мерник, а и намеса на Шейн Дъфи обаче, английският национал не можа да осигури поне точката за грандът от Манчестър.

БРАЙТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0

1:0 Грос (57")

СТАДИОН: "Америкън Експрес Къмюнити Стейдиъм"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

БРАЙТЪН: Райън, Бонг, Дънк, Дъфи, Салтор, Изкуйердо, Прьопер, Стивънс, Нокаер, Грос, Мъри (резерви: Крул, Голдсън, Каял, Локадия, Марч, Скелото, Уйоа)

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Рохо, Йънг, Фелайни, Матич, Погба, Мата, Рашфорд, Марсиал (резерви: Ромеро, Байи, Ерера, Линдельоф, Лингард, Мактоминей, Шоу)