Брайтън продължи да показва чудесната си форма, като се наложи над Лестър с 5:2 в мач от шестия кръг на Висшата лига.

Този път "чайките" трябваше да демонстрират и характер, след като изоставаха в резултата още преди да изтече първата минута, когато точен бе Калечи Ихеаначо.

С автогол на Люк Томас и попадение на Мойзес Кайседо омакините стигнаха до пълен обрат, но Патсън Дака отново вкара за "лисиците" и двата отбора се оттеглиха на почивката при 2:2.

Брендън Роджърс обясни какъв е проблемът на Лестър

Вижте какво заяви мениджърът

През втората част Брайтън бе абсолютен господар на терена. Бе отменен гол на Алексис Макалистър заради засада, но отборът поведе комфортно с попадения на Леандро Тросард и Макалистър от дузпа.

В седмата минута на добавеното време Макалистър изпълни фантастично пряк свободен удар за крайното 5:2.