Брайтън спря серията от 3 поредни победи на Нюкасъл и ги надви с 1:0 у дома в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение за "чайките" реализира Томер Хемед в 51-ата минута.

Успехът бе втори за тима на Крис Хютън от началото на първенството и с него отборът събра 7 точки. "Свраките" имат 9 пункта и заемат 8-о място.

Първото полувреме бе равностойно, като двата тима имаха по една добра възможност за попадение но Паскал Грос за домакините и Хоселу за гостите пропуснаха.

Нюкасъл и Брайтън се разбраха за Тим Крул

Тим Крул остава за постоянно в новак от Висшата лига

Холандецът подписа с Брайтън за един сезон

След шест минути игра през втората част Брайтън поведе. Дейл Стивънс свали центриране в наказателното поле от пряк свободен удар за Томер Хемед. Израелецът, падайки между трима защитници на Нюкасъл успя да нанесе удар, който попадна във вратата за 1:0.

Снимка 314227

До края на срещата "свраките" настиснаха, но Кристиян Атсу, Дуайт Гейл и Джонджо Шелви не успяха да порязат целта. По пози начин "чайките" взеха изключително трудно и ценна победа с 1:0.