Възходящото представяне на новака в Премиърлийг Брайтън продължава. "Чайките" записаха пети мач без загуба, след като завършиха наравно 2:2 със Стоук Сити на своя "Амекс Стейдиъм". Двубоят бе от 12-ия кръг на английския шампионат. "Грънчарите" на два пъти повеждаха в резултата чрез Чупо-Мотинг (28) и Кюрг Зума (45), но Паскал Грос (44) и Хосе Изкиердо (60) възстановяваха равенството.

Резултатът бе открит в 28-ата минута от Ерик-Максим Чупо-Мотинг. Камерунският нападател получи далечен извеждащ пас от Джердан Шакири, финтира бранител на домакини и простреля Матю Райън.

Тони Пюлис вече не е мениджър на Уест Бромич Албиън

Уест Бромич очаквано уволни Тони Пюлис

Специалистът си тръгва заради поредицата от слаби резултати

В 44-ата минута "чайките" изравника резултата. Дейви Прьопер напредна с топката и намери Паскла Грос в наказателното поле. Германският халф пробва удар от движение и реализира в близкия ъгъл на Грант - 1:1.

В продължението на първото полувреме гостите отново излязха напред в резултата. Кюрт Зума се възползва от разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер и с глава вкара за 1:2.

Марко Силва: Спекулациите не ме разсейват, интересува ме само утрешният ден

Силва: Спекулациите не ме разсейват, интересува ме само утрешният ден

"Тези неща не могат да ни разсеят"

През втората част Брайтън се втурна да изравнява резултата и успя да го стори в 60-ата минута. Хосе Изкиердо получи подаване от Глен Мъри отдясно на вратата на "грънчарите", опита удар, който бе избит от защитник, но при добавката не остави шансове на Грант за 2:2.

След петия си мач без поражение във Висшата лига Брайтън събра 16 точки и заема 9-о място във временното класиране. Стоук е 15-и с 13 пункта.