Челси не успя да спечели четвърти пореден мач от Висшата лига, след като стигна само до 1:1 при гостуването си на Брайтън. Така лондончани пропуснаха да си върнат второто място в класирането. Те изостават с точка от Ливърпул, но имат и два мача повече. "Чайките" са на девета позиция.

Челси поведе в 29-ата минута. Хаким Зиеш се озова на добра позиция и прати топката в долния ляв ъгъл на Санчес - 0:1!

Ливърпул - Брентфорд 3:0 в мач от Висшата лига

Ливърпул зарадва Клоп с класика за неговия мач №350 като треньор на "червените"

"Червените" го могат и без африканските си звезди

До края на първите 45 минути нито един от двата отбора не успя да стигне голова възможност. Лондончани обаче успяха да контролират играта и убият окончателно първоначалния устрем на Брайтън.

Тимът на "чайките" продължи да бъде по-настоятелен и така се стигна до 60-ата минута, когато удар и последвал рикошет принудиха Кепа Арисабалага да демонстрира класа. При последвалия корнер обаче неговите съотборници изпуснаха централния защитник Адам Уебстър и той с глава вкара за 1:1.

Лондончани се хвърлиха да търсят второ попадение. За малко обаче можеше да бъдат отново наказани. За съжаление на домакините резервата Нийл Мопе не успя да засече хубаво подаване в 68-ата минута. Последва още една важна намеса на Кепа.

Уест Хям - Лиийдс 2:3 в мач от Висшата лига