Астън Вила постигна втора победа от два мача във Висшата лига под ръководството на Унай Емери. Бирмингамци обърнаха Брайтън като гост с 2:1 и не му позволиха да се качи до петата позиция във временното класиране.

"Чайките" заемат седмата позиция в английския елит, докато "виланите" са 12-и с три по-малко.

Брайтън излезе напред в резултата още в първата минута. Алексис МакАлистър връхлетя върху отскочила топка и с удар в долния десен ъгъл я прати в мрежата на Вила.

В 19-ата минута Люис Дънк извърши нарушение в наказателното поле и Крис Кавана не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Дани Ингс, който не сгреши и изравни резултата.

В 54-ата минута удар на Люис Дънк срещна десния страничен стълб на вратата на "чайките". При добавката Дани Ингс не сбърка и даде аванс на гостите.

В 81-ата минута Леандро Тросар стигна до прецизен пас, разсякъл отбраната на Вила, и отправи хубав удар, но Емилиано Мартинес успя да спаси.

Брайтън можеше да се добере до топката в 89-ата минута, когато Леви Колуил получи центриране и стреля с глава, но над вратата.

Уулвърхемптън - Арсенал 0:2 в мач от Висшата лига