Мартин Петров и Валери Божинов останаха резерви за Манчестър Сити при победата с 1:0 над Болтън. Българите така и не се появиха на терена в един мач, който бе без особено значение и за двата тима.

Единственото попадение за "гражданите" отбеляза Фелипе Кайседо в 11-ата минута. Рубиньо изпълни бързо фаул към Айрланд, той подаде в наказателното поле, където перуанецът Кайседо не сбърка и донесе трите точки на домакините.

Фулъм загуби у дома от Евертън с 0:2, но въпреки това ще играе в евротурнирите. Лиъм Озмън откри в самия край на първата част след отличен пас на Стивън Пиенаар. Отново Озмън оформи крайното 0:2 малко преди последния съдийски сигнал, след акто се измъкна от двама бранители на Фулъм и матира Шварцър - 0:2.

В мачове без значение Уигън спечели с 1:0 срещу Портсмут (Родалега - 26'), а Блекбърн и Уест Бромич завършиха при нулево реми.