Отборът на Борнемут разгроми с 5:0 Суонзи за едно полувреме в сблъсъка между двата тима от 4-тия кръг на ФА Къп. "Черешките" станаха първият отбор, който намери място на 1/8-финалите на турнира.

Всичко се реши през първите 45 минути. Головата фиеста започна с три бързи гола на домакините на "Виталити Стейдиъм". Лойд Кели откри резултата в 7-ата минута, засичайки центриране от фаул.

Три минути по-късно Алекс Скот удвои, възползвайки се от пробив и асистенция на Дейвид Брукс. Луис Синистера пък направи резултата класически в 15-ата минута, вкарвайки отблизо.

Дейвид Брукс в 35-тата минута се разписа, след като бе изведен на скорост зад защитата. В 44-тата минута и Доминик Соланке добави пети гол, засичайки перфектен извеждащ пас от Синистера.

През втората част голове нямаше, а Борнемут започна да пести сили.

Евертън - Кристъл Палас 1:0 в мач за ФА Къп