Отборът на Борнемут поднесе поредната изненада в 24-ия кръг от Висшата лига, след като тази вечер записа разгромен успех с 4:0 над Челси у дома.

"Черешките" доминираха през по-голямата част на двубоя и тотално обезличиха своя съперник и новото му попълнение Гонсало Игуаин, който отново не успя да се разпише.

Ливърпул и Лестър не се победиха във Висшата лига - 1:1

Лестър изненада Ливърпул и си тръгна с точка от "Анфийлд"

Хари Магуайър бележи за "лисиците"

Резултатът бе открит в 47-ата минута, когато Дейвид Брукс комбинира с Джошуа Кинг в наказателното поле, а той без изобщо да се бави я изпрати под напречната греда, оставяйки вратаря безпомощен - 1:0.

В 63-ата минута, домакините удвоиха след невероятен солов пробив на Брукс. От вътрешността на пеналта той шутира към долния десен ъгъл, а Арисабалага отново нямаше какво да направи - 2:0.

Снимка 403612

Източник: Twitter

В 74-ата минута, Джошуа Кинг оформи класическото 3:0 след асистенция на Станислас, а в дълбоко в добавеното време, Чарли Даниел покачи на 4:0. Той се извиси над защитата на "сините" в наказателното поле, за да засече подаване на Джордън Айби и с глава изпрати топката в мрежата за 4:0.

След тази изненадваща загуба, Челси остава с актив от 47 точки на петото място във Висшата лига, докато Борнемут е 10-ти с 33.