Отборът на Тотнъм застраши сериозно позициите си в Топ 4. Този следобед хората на Маурисио Почетино загубиха с 0:1 визитата си на Борнемут и в последния кръг ще се нуждаят от сигурен успех, за да не направят изненадващ подарък на някой от преследвачите си Челси и Арсенал.

Ван Дайк: Нуждаем се от две победи, пък каквото стане

"Всичко е възможно"

Битката на "Виталити Стейдиъм" беше изключително трудна за "шпорите", които до 49-ата минута вече бяха с двама души по-малко заради директни червени картони на Сон и Фойт. До края лондончани бранеха хикса, но в последната възможна атака, Нейтън Аке се измъкна от персоналния си пазач при корнер и с глава оформи крайното 1:0.

Снимка 421484

Първото полувреме предложи доста интересни мигове на "Виталити Стейдиъм". Двата тима влязоха в здрава битка, като главно действащо лице се оказа младият страж на домакините Марк Травърс.

Тоталният дебютант отчая звездите на гостите, като на няколко пъти се намеси решително при удари на Ериксен, Лукас Моура и Деле Али.

Евертън надигра Бърнли с 2:0

Евертън с късен финален спринт към седмото място

"Карамелите" победиха Бърнли с 2:0

"Шпорите" на Почетино останаха с човек по-малко в 43-ата минута, когато Сон, нетипично за един азиатец, изпусна нервите си и удари без топка Джеферсон Лерма. Това не остана незабелязано от рефера Поусън и той го изгони с директен червен картон.

И ако това затрудняваше столичани, какво да кажем за случилото се в 47-ата минута. 60 секунди, след като се появи на терена, младият Фойт направи едно доста необмислено влизане, което можеше да счупи крака на съперниковия футболист. Така Тотнъм остана с 9 души на терена и оттук насетне храбро бранеше точката.

Снимка 421483

Към края на срещата силите на "шпорите" попривършиха и Борнемут натисна решително за пълния успех в срещата. Късметът покри гостите в 90-ата, когато при корнер Мусе и Уилсън си попречиха и Бен Дейвис изчисти от голлинията. Нищо обаче не можеше да помогне на клуба при следващото статично положение, когато Нейтън Аке намери отлична позиция при корнер и с глава донесе победата за своя тим.

Снимка 421482

В последния кръг Тотнъм ще се нуждае от сигурен успех над Евертън, за да бъде сигурен за мястото си в Топ 4 в крайното класиране. Борнемут пък ще има здраво гостуване на Кристъл Палас.

БОРНЕМУТ - ТОТНЪМ 1:0

1:0 Аке (90+1")