Манчестър Сити постигна категорична победа с 4:1 като гост срещу Борнемут в двубой от 25-ия кръг във Висшата лига на Англия. За разлика от визитата на Нотингам преди седмица, хората на Пеп Гуардиола бяха максимално прецизни в атака и се поздравиха със заслужената победа.

Натискът на шампионите беше силен още от самото начало и в 15-ата минута удар на Ерлинг Хaланд срещна гредата, а секунди по-късно Хулиан Алварес на празна врата даде аванс в полза на Сити.

Холанд се разписа за 2:0 в 29-ата минута след асистенция на Фил Фоудън. Норвежецът има 27 попадения във Висшата лига и подобри рекорда на Серхио Агуеро за най-много реализирани голове с екипа на "небесносините" в рамките на една кампания.

Тотнъм отново без Конте в дербито с Челси

Двубоят е в неделя от 15:30

В последните секунди на първото полувреме Фоудън покачи аванса на гостуващия отбор на три попадения. Автогол на Крис Мефъм в 51-ата минута направи задачата на Сити още по-лесна.

Почетното попадение в полза на "черешките" беше дело на Джеферсън Лерма в 83-ата минута на двубоя.

Манчестър Сити има актив от 55 точки на второ място в класирането, като изостава на 2 зад лидера Арсенал, който има един изигран двубой по-малко. Борнемут е на 19-та позиция и продължава да бъде сериозно застрашен от изпадане.

Фулъм и Улвърхемптън завършиха 1:1 в мач от Висшата лига

Двубоят между Фулъм и Улвърхемптън не излъчи победител

Вижте подробности

По-късно тази вечер Ливърпул гостува на Кристъл Палас, а в неделя е лондонското дерби между Тотнъм и Челси. Утре е и финалът в турнира за купата на Лигата между Нюкасъл и Манчестър Юнайтед.