Борнемут отпразнува първата си победа за сезона, след като направи обрат срещу Бърнли и от 0:1 успя да стигне до 2:1. Филип Билинг донесе успеха с невероятен прехвърлящ удар от близо 35 метра, шокирал и свои, и противници.

С днешния успех "черешките" се изкачиха на 17-о място с 6 точки от 10 мача. Воденият от Венсан Компани отбор на Бърнли остана на 19-о място с 4.

Арсенал - Шефилд Юнайтед 5:0 в мач от Висшата лига

Арсенал се доближи до върха във Висшата лига след здрав пердах над опашкар

Вижте подробности

Бърнли имаха до момента четири поредни победи на ниво Висша лига срещу днешния си съперник и откриха резултата в 11-ата минута чрез Чарли Тейлър, който изпрати истински снаряд от десния ъгъл на наказателното поле. Но в 22-ата минута Антоан Семеньо наказа грешка в защитата на гостите и изравни.

В следващите 23 минути до края на първата част и двата отбора пропуснаха възможности, а след усилването на вятъра през втората част домакините стигнаха до успеха. Вратарят Джеймс Трафърд не се ориентира както трябва и в 76-ата минута Билинг вкара за 2:1.

В 89-ата Бърнли вкара своя втори гол, но ВАР отмени попадението на Джей Родригес.