Отборът на Болтън се докопа до много ценно равенство - 2:2 в домакинството си на Бирмингам в мач от английската Висша лига. "Сините" успяха да поведат с 2:0 в резултата, при това с човек повече на терена, но в крайна сметка не съумяха да задържат преднината си до края на срещата. Българинът Мартин Петров излезе като титуляр за Болтън, но бе заменен още в 39-ата минута на срещата от Адам Богдан.

Мачът започна по най-добрия начин за бирмингамци, които поведоха в резултата едва след 4 минути игра. Тогава след отлична асистенция на Камерън Джером Роджър Джонсън реализира. Радостните новини за гостите продължиха, когато в 37-ата минута вратарят на "свинските крачета" Яскелайнен беше изгонен.

След почивката Бирмингам стигна до ново попадение. В 51-ата минута след нов добър пас на Камерън Джером, Гарднър направи 2:0. Вдъхновени от своята публика домакините се втурнаха в атаки и резултатът не закъсня.  Първо, в 71-ата минута Дейвис реализира дузпа и намали, а 10 минути по-късно Блейк изравни резултата с много красив гол от фаул за крайното 2:2.