Болтън Уондърърс спечели Трофея на футболната лига в Англия за втори път в историята си.

На финала на турнира "свинските крачета" надиграха с 4:0 Плимут Аргайл и записаха най-голямата победа в клубната си история на националния стадион "Уембли".

Болтън поведе с 2:0 още до десетата минута с попадения на Кайл Демпси и Дион Чарлз, а след почивката Елиас Качунга и Гетин Джоунс оформиха крайния резултат.

Последният случай, в който Болтън спечели турнира, бе през сезон 1988/89.

Трофеят на футболната лига в Англия, който в момента носи спонсорското има "Папа Джон Трофи", е третата най-престижна междудивизионна надпревара в английския футбол след Купата на Англия и Купата на Лигата. Надпреварата е отворена за всички отбори от Лига 1 и Лига 2, както и за най-добрите тимове от първенството до 21 години.

В момента Болтън заема пето място в Лига 1, докато Плимут е на втора позиция, като до края на сезона и двата отбора имат да изиграят по осем мача.