Болтън победи при домакинството си на Портсмут с 2:1, в мач от 18-тия кръг на Премиър лийг, като всичко в този двубой се реши в самото начало на срещата.

Стартът на мача бе шеметен и след само три минути игра, Болтън имаше два гола аванс. В първата минута Мати Тейлър овладя топката на границата на наказателното поле, ефектно елиминира бранител на Помпи и с точен удар реализира за 1:0. След още две минути игра ямайският нападател Рикардо Гарднър стреля силно от около десетина метра, топката премина под тялото на Дейвид Джеймс и влезе за 2:0.

Постепенно след като устремът на домакините стихна, Портсмут изравниха играта и в 20-ата мин. след центриране от пряк свободен удар на Кранчар, Питър Крауч с глава намали на 2:1.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме гредата помогна на гостите. Стейнсон стреля с глава, Джеймс със сетни усилия успя да спаси пращайки топката в странчиния стълб, след което окончателно предотврати опасността.

След почивката домакините бяха по-активният отбор, но Дейвид Джеймс сякаш бе омагьосал своята врата и Болтън така и не можа да реализира положенията си и да стигне до ново попадение. Помпи също нямаха шанс и мачът завърши 2:1

БОЛТЪН    - ПОРТСМУТ 2:1 (2:1)

1:0 Тейлър (1)

2:0 Гарднър (3)

2:1 Крауч (20)

Болтън: Яаскеланйнен, Стейнсон, Кейхил, О'Брайън, Самюъл, Дейвис, Нолан, МакКан, Тейлър, Гарднър (86-Муамба), Елмандер

Портсмут: Джеймс, Помаро, Дистен, Кемпбъл, Хрейдарсон, Буба Диоп (76-Нъгент), Хюз (66-Диара), Дейвис, Кранчар, Дефоу, Крауч

Жълти картони: Стейнсон (Болтън); Дефоу (Портсмут)

Съдия: Мартин Аткинсън