Тимът на Болтън буквално разсипа Ливърпул и спечели с категоричното 3:1. Кевин Дейвис, Стийнсън и Найджъл Рио-Кокър вкараха попаденията за Уондърърс. Крейг Белами се разписа за гостите от Мърсисайд, но голът му не бе достатъчен дори за равенство. За тима на Болтън пълни 90 минути игра българският национал Мартин Петров.

Така Ливърпул изпусна златен шанс да се намеси в борбата за четвъртото място. Нюкасъл бе разбит от Фулъм, а Челси не успя да спечели срещу Норич. Като се има предвид тежкия мач на Арсенал с Манчестър Юнайтед утре, то шансовете на тима на Кени Далглиш да се бори за 4-ото място бе реален, но те пропиляха добра възможност да скъсят разликата.

Двубоят започна с летящ старт на Болтън, като домакините поведоха още в 4-ата минута. Давид Н'Гог, който е бивш играч на Ливърпул, даде прекрасен пас с пета към Марк Дейвис, който нахлу необезпокоявано и откри резултата - 1:0.

В тези първи минути гостите не играеха никак добре и това даде възможност на Уондърърс да поведат още по-убедително в резултата. Крис Ийгълс бе изведен прекрасно по десния фланг и центрира към Найджъл Рио-Кокър, който вкара за 2:0.

Все пак, Ливърпул се върна в мача в 37-ата минута. Крейг Белами бе най-добрият за гостите през цялото времетраене на срещата и го доказа и тук. Роля при попадението имаше и централният нападател Анди Керъл, който свали с глава към уелсеца, а Белами без проблеми вкара за 2:1.

Нашия Мартин Петров бе близо до гол точно преди почивката, след като изпълни страхотно пряк свободен удар, но Рейна изби в гредата.

В 50-ата минтуа обаче прошка нямаше. Мартин Петров центрира от корнер, а в наказателното поле Дейвид Уитър свали с глава към Стейнсън и той реши всичко в срещата - 3:1.

Все пак, гостите се вдигнаха на финален щурм и в 70-ата минута Агер удари напречната греда. Силите им обаче не стигнаха за повече от загуба.

Благодарение на успеха Болтън се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 17-о място с 19 точки, докато Ливърпул не успя да се възползва от загубата на Нюкасъл и равенството на Челси и остава на седмо място с 35 точки. Мърсисайдци записаха трети пореден мач без победа в Премиър лийг.

БОЛТЪН - ЛИВЪРПУЛ 3:1
1:0 Марк Дейвис (4), 2:0 Рио-Кокър (29), 2:1 Белами (37), 3:1 Стейнсон (50)