Болтън разби Стоук Сити с крупното 5:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига.Благодарение на спечелените три точки, Уондърърс успяха да се доближат само на 1 точка от спасителното 17-о място.

Мартин Петров започна мача на пейката, като до неговия край така и не се появи на терена. Любопитното в случая с двубоя Болтън - Стоук е, че един срещу друг се изправиха съответно най-лекият и най-тежкият като килограми отбори.

Всичко обаче започна повече от добре за домакините, които поведоха още във 2-ата минута, като попадението има да се коментира още дълго. Реферът Хауър Уеб прецени, че едно изчистване на играч на Стоук е било пас към вратаря и назначи двоен удар в наказателното поле, тъй като стражът Бегович бе уловил топката. След това реферът позволи на Класнич да изпълни бързо положението, като Дейвис се разписа на празна врата.

В средата на първата част Ийгълс удвои аванса на Уондърърс, като и този път голяма вина имаше вратаря Асмир Бегович.

Класнич успя да направи резултата класически след час игра, с което двубоят на практика приключи.

До края на мача Крис Ийгълс и отново Иван Класнич направиха разгрома за „грънчарите" пълен.