В среща от 12-я кръг на първенството във Висшата лига тимовете на Уест Хям и Болтън завършиха 1:1.

Двубоят на "Ъптън Парк" започна равностойно, като сериозни положения в началните минути липсваха. Постепенно обаче домакините започнаха да гледат по-често към вратата на Болтън, но така и не успяваха да открият резултата.

Това все пак се случи в 20-ата минута, когато със странична ножица от около 11 метра левият защитник на "чуковете" Маккартни опъна мрежата на Яаскелайнер. След попадението гостите се посъбудиха и на свой ред създадоха няколко добри възможности, но така и не успяваха да отбележат. В 32-ата минута дори само малшансът им попречи да изравнят, след като след удар на полузащитника Гърти топката срещна дясната греда на Грийн.

През втората част по активни бяха футболистите на гостуващия тим, но така и не падаше гол във вратата на Уест Хям.

Удар с глава на Кевин Нолан беше избит от голлинията от Джонатан Спектър, но минута по-късно Нолан все пак успя да вкара, след като засече от въздуха от 7-8 метра подаване с глава на Михалик  и изравни резултата.

Така Уест Хям записа второ поредно равенство, но няма загуба от три мача.
Болтън пък продължава негативната си серия и вече е с осем последователни срещи без пълен успех.