Болтън спечели ланкашърското дерби срещу Уигън с 3:1. Това бе втори успех за Уондърърс от началото на сезона, с който тимът успя да се измъкне от дъното. Мартин Петров започна като титуляр за своя тим и остана на терена до 88-ата минута. Малко преди това българинът получи жълт картон.

Рио-Кокър изведе Болтън още в самото начало, но Диаме изравни. Давид Н'Гог обаче пад даде преднина на гостите секунди преди почивката. След нея Кевин Дейвис имаше шанс да вкара трети гол, но профука дузпа. Все пак това се случи в добавеното време, когато Крис Ийгълс оформи крайното 1:3.

В битката на новаците Норич удари Суонзи с 3:1, а Куинс Парк Рейнджърс завърши наравно 1:1 с Блекбърн.

Стоук Сити пък победи Фулъм с 2:0, като попаденията дойдоха в последните десетина минути.