Тимът на Блекбърн победи с 1:0 новия стар шампион на Англия Челси, и си гарантира участие в следващото издание на турнира за Купата на УЕФА кръг преди края на първенството.

Отборът на мениджъра Марк Хюз започна домакинския си двубой от 37-мия кръг на Висшата лига,изключително мобилизирано. В 28-ата минута Дейвид Бентли пропиля идеална възможност да изведе Роувърс напред, пропускайки стопроцентово положение.

За Челси, в чийто редици отсъстваха осем основни футболисти, Ейдур Гдьонсен удари греда.

Веднага след пропуска на исландеца демонстриращият отлична форма в последните мачове на Блекбърн Стивън Рийд, се възползва от отлично центриране на Роби Савидж от свободен удар, и вкара победния гол. Заради бурната си радост от попадението Савидж получи жълт картон.

През втората част играчите на мениджъра Жозе Муриньо вдигнаха оборотите, но така е не намериха верния път към мрежата на американския вратар на домакините Брад Фридъл.

В 70-ата минута голмайсторът Рийд получи контузия в глезена и принудително напусна терена. До края лондончани поискаха дузпа за нарушение срещу Ернан Креспо в наказателното поле, което рефера подмина.