Блекбърн записа трета победа от началото на сезона в Премиършип. В пореден мач от 9-ия кръг, Роувърс надделя с 3:2 у дома над новака Бърнли. Изненадващо "винено-червените" откриха резултата в 5-ата минута чрез Блейк. До края на първата част обаче Блекбърн отбеляза три безответни гола и предреши крайния изход на двубоя.

Дън изравни резултата в 9-ата минута, а в средата на полувремето младият Ди Санто направи резултата 2:1, разписвайки се с глава. При попадението на аржентинеца обаче останаха сериозни съмнения за нарушение срещу стража на гостите. В 43-ата минута Шимбонда направи резултата 3:1, след като майсторски проби в пеналта на Бърнли и с техничен удар оплете кълбото в мрежата.

След почивката нивото на игра видимо спадна. Гостите се опитаха да се върнат в мача, но защитата на Блекбърн се справи отлично с атаките им. Все пак в продължението на мача резервата Ийгълс върна един гол, но за повече нямаше време.

Благодарение на успеха Блекбърн събра на сметката си 10 точки и излезе на 12-о място в класирането. Момчетата на Сам Алърдайс имат и мач по-малко. Бърнли са 10-и с 12 спечелени точки.