Блекбърн и Тотнъм не излъчиха победител в среща от 13-ия кръг във Висшата лига на Англия. Срещата завърши 1:1.

Двубоят предложи качествен футбол, а съдията Фил Даут изгони от терена Тугай Керимоглу от домакините в 60-ата минута на двубоя, а в продължението на двубоя Хосам Гали от Тотнъм също напусна терена. Двамата футболисти бяха изгонени за професионални нарушения. В това продължение от скамейката на гостите беше изгонен  и мениджърът на Тотнъм Мартин Йол.

През първата част на срещата Блекбърн поведе в резултата след гол на Тугай Керимоглу в 23-ата минута на двубоя. Това беше първи гол на турския футболист от 15 месеца насам. Първото полувреме не предложи на зрителите ново попадение и завърши при резултат - 1:0.

През второто полувреме срещата предложи равностоен сблъсък, а гостите изравниха резултата. В 60-ата минута от дузпа Джърмейн Дефо направи 1:1.

Нарушение на Тугай Керимоглу в наказателното поле срещу Хосам Гали, доведе до отсъждането на наказателния удар.

Червеният картон на турския футболист остави домакините в намален състав в продължение на половин час.

Тотнъм не успя в оставащите минути до края на двубоя да постигне нов гол и така двата отбора си поделиха точките.