Блекбърн и Ливърпул завършиха наравно 0:0 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. "Мърсисайдци" направиха едно доста незадоволително първо полувреме, в което не стигнаха до особени опасности пред вратата на домакините.

След почивката момчетата на Рафа Бенитес заиграха много по-добре и взеха инициативата в свои ръце. "Червените" натикаха Блекбърнв собствената им половина и опитаха всичко, за да стигнат до заветния гол. Най-близо до него бе резервата Давид Н'Гог удари гредата в 71-ата минута.  За Ливърпул участие в срещата на взе звездата Фернандо Торес, който все още не е напълно възстановен от травмата си.

Така "червените" вече са едва на шесто място в класирането с 24 точки, на 12 от лидера Челси, който играе по-късно днес с Манчестър Сити.