Челси и Арсенал не се победиха в дербито от 5-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 0:0.

"Сините" бяха в този мач без новото си попълнение Дани Дринкуотър, чийто дебют за тима ще се отложи поне до средата на следващия месец заради травма.

Гостите от своя страна не можеха да разчитат на контузените Коклен и Касорла.

Домакините записаха три поредни победи на сметката си, след издънката на старта. Гостите разполагаха с 2 победи и 2 загуби, преди началото днес.

Челси срещу Арсенал в дербито на кръга във Висшата лига

Ще изненада ли Арсенал шампионите на "Стамфорд Бридж"?

Двата отбора са изиграли общо 170 мача помежду си

Двубоят предложи няколко вълнуващи момента, като повечето от тях обаче станаха факт още през първата част на сблъсъка.

Второто полувреме бе белязано от множество нарушения по цялата дължина на терена, които накъсаха играта и я направиха не особено приятна за наблюдаване.

През откриващата част от мача Педро бе близо до отбелязването на попадение, но ударът му бе спасен от Чех.

Снимка 313035

Малко преди почивката пък Рамзи осъществи самостоятелен пробив и стреля, но топката се отби в рамката на вратата.

В 75-ата минута гостите все пак стигнаха до попадение чрез Мустафи, което обаче бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че страничният арбитър коректно е сигнализирал за нарушение на правилата.

Снимка 313032

В игра се появиха всички най-големи звезди в двете единайсеторки, но и това не промени резултата на светлинното табло.

В края на мача директен червен картон получи Давид Луис, който влезе грубо в краката на Сеад Колашинац.

Така лондончани си разделиха по една точка, което със сигурност не е добра новина за нито един от отборите.