Нападателят на националния отбор Димитър Бербатов изигра поредния силен мач за клубния си тим Тотнъм. Бившият играч на ЦСКА и Байер (Леверкузен) реализира второто попадение за тима си и асистира за другите два гола на "шпорите" при победата с 3:1 над Уигън. По този начин Митко завърши блестящо добрата седмица за него, след като донесе и победата с 1:0 като гост на "аспирините" в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА.

На "Уайт харт лейн" гостите поведоха изненадващо в 25-ата минута чрез Анри Камара, който намери горния ляв ъгъл на вратата на Пол Робинсън. Тотнъм обаче обърна развоя на срещата само за една минута - в 43-ата минута Бербатов подаде към Джърмейн Дефо, който отбеляза с левия крак, а в следващата атака българският нападател направи 2:1 за лондончани.

В самия край на срещата пък Бербатов подаде отляво към Арън Ленън, който от 10-ина метра направи безпомощен вратаря на Уигън Къркланд.

Другият българин - Светослав Тодоров, не бе в групата за срещата на Уигън.

Победата изкачи Тотнъм на 10-а позиция в Премиършип.

Нюкасъл пък постигна първа победа след 9 поредни срещи без пълен успех във Висшата лига. Резервата Антоан Сибиерски, който замени контузилия се Джеймс Милнър, отбеляза единственото попадение в 69-ата минута при домакинството на "свраките" срещу Портсмут. Възпитаниците на треньора Глен Рьобер бяха по-добри през целия мач, като гол на Обафеми Мартинс бе отменен заради засада още в началото на срещата.

Победата бе първа на "Сейнт Джеймсис Парк" от първия кръг във Висшата лига, а попадението на Сибиерски бе едва деветият гол на тима от началото на сезона.