Българският нападател на Тотнъм Димитър Бербатов влезе като резерва в 58-ата минута при равенството на своя Тотнъм 1:1 с Мидълзбро при гостуването на “шпорите” на Ривърсайд.

Новият мениджър на лондончани Хуанде Рамос реши да заложи на нападателно дуо Дарън Бент – Джърмейн Дефоу, като през втората част направи двойна смяна пускайки Роби Кийн и Бербатов.

Футболистите на Тотнъм откриха резултата в 34-ата минута. Тогава Стед Мелбранк намери Дарън Бент в наказателното поле и бившият нападател на Чарлтън простреля Шварцер с диагонален изстрел.

През втората част обаче домакините стигнаха до точката благодарение на мощния удар на Люк Йънг от 25 метра, който остави Пол Робинсън безпомощен. Това е девети пореден мач, в който Тотнъм няма победа. Все пак “шпорите” изплуваха от зоната на изпадащите и вече са 17-ти.

Цял мача за Астън Вила игра Стилиян Петров. Бирмингамци победиха с 2:0 аутсайдера Дарби Каунти. Головете за тима на Мартин О’Нийл дойдоха едва през втората част, когато набързо се разписаха Мартин Лаурсен и Ашли Йънг.

Победа с 2:0 като гост на Уигън записа и Челси. “Сините” започнаха вихрено мача на “
JBB Стейдиъм” и още в 11-ата минута бе ясно къде ще отидат трите точки. В осмата минута след асистенция на Шон Райт-Филипс се разписа Франк Лампард, а само три по-късно и Жулиано Белети, който препарира Къркланд с удар от 25 метра.

На “Сейнт Джемсис парк” в Нюкасъл местния тим претърпя истинско крушение от гостуващия Портсмут. Южняците набутаха 3 гола само за 3 минути минути. Първо в 8-ата се разписа Памарот, а след него Мварувари и Утака. Резултатът бе намален след автогол на Сол Кембъл в 19-ата, а в 71-ата Нико Кранчар направи 1:4.

Доста мъки видя и Евертън. Все пак “карамелите” измъкнаха трите точки след победа с 3:1 над Бирмингам. До 90-ата минута резултатът бе 1:1 след попадения на Якубо и Капо. В даденото от съдията продължение обаче Карсли и Вогхан върнаха усмивката на лицето на мениджъра Мойс.

Втората си победа за сезона взе Фулъм. Хората на Лори Санчес надиграха с 3:1 Рединг на “Крейвън Котидж” благодарение на головете на Саймън Дейвис, Клинт Демпси и Дейвид Хийли. За “кралските поданици” се разписа Кевин Дойл.