Българският национал Димитър Бербатов отбеляза 20-я си гол с екипа на Тотнъм Хотспър при равенството 3:3 като гост на Уигън в двубой от 34-я кръг на английската Висша лига.

"Шпорите" измъкнаха точката на "Джей Джей Стейдиъм", след като на три пъти бяха губещи в резултата. Емил Хески откри за домакините още в първата минута след разбъркване в полето пред Робинсън, но три по-късно Бербатов след самостоятелен пробив възстанови статуквото.

След половин час игра Уигън отново дръпна в резултата след гол на Бейнс, а пет по-късно Роби Кийн изпълни точно наказателен удар от бялата точка за нарушение на Филън срещу Дженас и изравни за 2:2.

През второто полувреме двата тима си размениха по още един гол - първо Кевин Килбейн даде аванс на домакините в 60-та минута, а осем по-късно отново Роби Кийн оформи крайното 3:3 след грешка в отбраната на Уигън.

След този двубой Тотнъм заема 8-а позиция в таблицата с 49 точки и е рискува да изпусне и последния си шанс за зона "Европа".