Българският национал Димитър Бербатов отбеляза 11-ия си гол с екипа на Тотнъм при загубата на "шпорите" като домакин от Нюкасъл в двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Лондончани допуснаха изненадващо поражение на собствения си "Уайт Харт лейн", въпреки че на два пъти повеждаха в резултата. Джърмейн Дефоу откри за Тотнъм още в 14-та минута, но само две по-късно тинейджърът Пол Хънтихгтън изравни за "свраките".

До края на полувремето нови попадения не паднаха, но през вторите 45 минути двата тима отново повишиха темпото и това даде резултат.

Първо Бербатов в 54-та минута с удар от малък ъгъл върна предимството на домакините, а след това Обафеми Мартинс и Ники Бът в рамките на две минути се разписаха и оформиха крайното 2:3.