Гол на българина Димитър Бербатов в 69-тата минута се оказа достатъчен за победата на Манчестър Юнайтед срещу бойките гости от Мидълзбро. Това беше 7-ма поредна победа на "червените дяволи" като домакини и 12-та в последните 13 мача на "Олд Трафърд". Момчетата на Алекс Фъргюсън загубиха за последен път в своя дом на 10 февруари тази година, когато бяха надхитрени от съгражданите си от Сити с 1:2.

В сблъсъка между най-младия и най-възрастния мениджър в Премиърлийг
определено надмощието имаше навършващият на 31 януари 67 години шотландец. Срещата започна със сериозен натиск на Световните клубни шампиони, като Рууни направи първия пропуск за вечерта, след като силният му удар бе избит от представящия се отлично напоследък Рос Търнбул. Роналдо също пропиля добра възможност, като не успя да се възползва от пас на лявото крило Парк Джи-Сунг. В тези минути Юнайтед диктуваше темпото, но Боро също направиха опасна атака, завършила с удар на Афонсо Алвеш след добра работа на Стюърт Даунинг. Размяна на пасове между Бербо и Рууни в 22-рата минута изведе Кристиано Роналдо на удобна стрелкова позиция, но носителят на "Златната топка" би в аут покрай плонжа на Търнбул. Даунинг от състава на гостите също си изпробва късмета от 30 метра, но не намери рамката зад Ван дер Сар.

"Дяволите" продължиха да натискат, като Рууни изстреля истински снаряд в 30-тата минута, но вратарят на гостите отби, а след това десният бек Рафаел стреля във външната част ма мрежата. Полувремето завърши с разправия между капитана на североизточния отбор Емануел Погатец и Роналдо. Повод за тази свада станаха две нарушения на австриеца срещу португалеца, като второто си беше откровен опит за душене, но съдията Мартин Аткинсън остана безмълвен. След края на полувремето, когато двата отбора се прибираха за почивка в съблекалнята, караницата продължи, като беше предотвратено сбиване между двамата играчи.

След паузата картината не се промени особено, но първият пропуск за частта направиха гостите в 61-ата минута, след като десният им бранител Матю Бейтс центрира от крилото, а летящият плонж на турския нападател Тунчай Шанли изпрати топката на сантиметри от лявата греда на безпомощния в случая Ван дер Сар.

Така след като двете нули продължаваха да озаряват светлинното табло на "Олд Трафърд" след над час игра, Алекс Фъргюсън реши да хвърли старите пушки в битката. Пол Скоулс и Гари Невил замениха съответно Флетчър и Рафаел, като това имаше мигновено влияние върху събитията на терена.

Майкъл Карик, който за пореден мач показа, че е човекът във форма за Юнайтед, центрира топката отляво, централният защитник на Боро Дейвид Уийтър леко отклони кълбото с глава, преди Митко Бербатов от 7 метра да изстреля топката от воле в десния ъгъл на Търнбул. Това беше третото попадение за благоевградчанина от началото на този сезон за новия му клуб. То се оказа и юбилейно 30-то за българина във Висшата лига в 85-ия му мач на Албиона. Това бе и общо 7-ят точен удар на Бербо във всички турнира за сезона.

След гола домакините продължиха де се надпреварват да изпускат, като най-деен в тази насока беше Парк. Южнокореецът изнесе много силен двубой и единственото, което му липсваше беше завършващият изстрел. Драмата можеше да е пълна, тъй като след изтичане на 3-минутното продължение, момчетата на Гарет Саутгейт достигнаха до ъглов удар. След кратко меле Тунчай направи чудесна задна ножица и удари дясната греда на Ван дер Сар, но страничният рефер вдигна флага за засада на турчина.

Така Манчесър Юнайтед записа 11-та победа в първенството (5 от тях са постигнати с резултат от 1:0) и скъси на 7 точки преднината на Ливърпул в борбата за първата позиция. "Дяволите" за 3-ти с 38 точки и два мача по-малко (срещу Фулъм и Уигън), а гостите им от Мидълзбро останаха точно над чертата с актив от 20 точки. Финалистите в турнира за Купата на УЕФА от 2006 година записаха осми пореден мач без победа във Висшата лига.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МИДЪЛЗБРО 1:0

1:0 - Бербатов (69)

МАН ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Рафаел (62 - Г. Невил), Видич, Еванс, О`Шей, Парк, Флетчър (62 - Скоулс), Карик, Роналдо (84 - Гигс), Рууни, Бербатов

МИДЪЛЗБРО: Търнбул, Бейтс, Ригът, Уийтър, Погатец, Алиадиер (76 - Емнес), О`Нийл, Арса, Даунинг, Тунджай, Алвеш