Нападателят на българския национален отбор Димитър Бербатов влезе като резерва за отбора на Тотнъм в 60-та минута на мястото на египетския нападател Мидо.

Бербатов, който преди мача се оплакваше от настинка, бе в основата на почти всички атаки на домакините срещу Ливърпул. След центриране на Бербатов защитник на "Червените от града на Бийтълс" отклони топката в напречната греда, а в 85-та минута Бербатов бе изведен сам срещу испанския вратар на гостите Рейна, но не успя да спре топката и пропусна изгодното положение за изравняване.

Така Тотнъм прекъсна серията си от 12 поредни победи на собствен терен (включително и в мачовете на турнира за купата на УЕФА) и претърпя втора домакинска загуба от началото на сезона.

Стартовите състави на Тотнъм и Ливърпул:

Тотнъм:Робинсън, Шимбонда, Доусън, Дейвънпорт, Лий, Гали, Хъдълстоун, Зокора, Малбранк, Дефо, Мидо

Ливърпул:Рейна, Финан, Карагър, Агер, Рийзе, Луис Гарсия, Алонсо, Джерард, Аурелио, Белъми, Кайт

Българският нападател Светослав Тодоров започна като титуляр за Уигън при гостуването му на Уотфорд.

Това бе и последният мач на Тодоров с фланелката на Уигън, където е преотстъпен от Портсмут до 31-ви декември.

В самото начало на второто полувреме Светослав Тодоров получи жълт картон, а малко по-късно - в 60-та минута, мачът бе прекратен поради проливния дъжд и наводнения терен в Уотфорд при резултат 1:1.

По този начин Тодоров не успя да изпълни заръката на мениджъра на Уигън Атлетик Пол Джуъл да се сбогува с клуба, отбелязвайки гол.