Бербатов срещу БордоНационалът Димитър Бербатов направи дебют за новия си отбор Тотнъм при победата с 2:1 над Бордо в контрола, играна във Франция.

Футболист №1 на България можеше да ознаменува първия си мач за "шпорите" с гол.

През втората част Бербатов стреля опасно, но вратарят на френския вицешампион Матйо Валверде спаси с върховни усилия. Нападателят игра до 79-ата минута, когато бе заменен от Барнард.

Резултатът за лондонския тим откри Джърмейн Дефоу в 38-ата минута след пас на Дани Мърфи. След това Бордо изравни чрез Мику в 44-ата минута.. Победният гол за Тотнъм бе дело на резервата Киърън Маккена, който вкара след удар с глава в 88-ата минута.

"Бербатов е елегантен нападател, който ще бележи голове. Той играе на върха на атаката, а през втората част футболистите бяха малко уморени и не успяха да му създадат достатъчно възможности",  похвали първата изява на българския национал наставникът на тима Мартин Йол.

Турнето на "шпорите" във Франция продължава, като днес отборът ще играе срещу Ница в Тонон, а на 18 юли среща испанския Селта.