Бърнли победи Шефийлд Юнайтед с 1:0. Мачът беше от задължителните за спечелване от домакините, които постепенно се отдалечават от зоната на изпадащите.

Гостите вече 16 мача нямат победа на чужд терен и след отличната с кампания през миналия сезон, сега вече могат спокойно да обиграват състава си за мачовете в Чемпиъншип догодина.

Победният гол падна в 32-ата минута. Робърт Брейди центрира от корнер отдясно и Бен Мий се разписа с глава.

През второто полувреме "карамелите" се затвориха да пазят резултата и играеха много малко с топката "Остриетата", които имаха липсващи играчи заради положителни PCR тестове така и не можаха да пробият стабилния Ник Поуп.

Така се получи огледален мач за Бърнли на този с Лийдс. Тогава "карамелите" владееха повече топката, но загубиха след гол през първото полувреме.

Бърнли е на 16-а позиция с 16 точки. Разликата от зоната на изпадащите е 5 точки.

Шефилд Юнайтед има само 2 точки от 16 мача и на практика вече няма шанс да оцелее във Висшата лига.