Носителят на Лига на конференциите за изминалия сезон - Уест Хем, сложи край на неубедителната си шампионатна серия в Премиър лийг с драматична победа. "Чуковете" сътвориха късен обрат при визитата си на последния Бърнли с 2:1.

Възпитаниците на Дейвд Мойс влезнаха в ролята на изостанали малко след началото на второто полувреме, когато ветеранът Джей Родригес откри за домакините от дузпа.

Последва незабавна реакция от мениджъра на гостите, който направи две светкавични смени. Така се стигна до 86-ата минута, когато О"Шей имаше малшанса да си отбележи автогол.

Драмата настъпи в първата минута от даденото продължение, когато Томаш Сучек се превърна в герой за крайното 1:2.

Уест Хем се намира на осмо място във временното класиране с актив от 20 точки. Бърнли е на последната позиция с едва 4 пункта.

Нюкасъл - Челси 4:1 в мач от Висшата лига