Бърнли победи Уулвърхямптън с 2:1 в първия мач за днес от 14-иа кръг на английската Висша лига. Домакините, които не бяха фаворити в мача имаха предимство почти през по-голямата част от времето. В края те се върнаха да бранят преднината си и за малко не бяха наказани.

Ашли Барнс откри резултата в 35-ата минута след асистенция на Чарли Тейлър. Барнс успя да провре топката между вратаря и защитник на "вълците" близо до дясната греда.

След почивката новозеландецът Крис Ууд реагира най-находчиво след грешка на Раян Нури в 51-ата минута и покачи на 2:0. Малко преди това Джош Браунхил уцели горната греда на гостите.

Снимка 510805

Бърнли продължи да бъде по-подреденият отбор, но въпреки създадените положения не можа да вкара трето попадение.

В последните минути домакините се прибраха и бяха подложени на сериозен натиск. В 88-ата минута току-що влезлият Джош Бенсън фаулира друг младок Фабио Силва в наказтелното поле. Силва изпълни дузпата със силен удар по земя и Ник Поуп, въпреки че хвана ъгъла, беше безпомощен за 2:1.

Снимка 510804

В оставащото време пред вратата на Поуп вреше и кипеше, но до незаслужено равенство не се стигна.

Бърнли изпревари Брайтън и Фулъм и се изкачи на 16-о място с 13 точки. Арсенал е само с една точка повече.

Уулвърхямптън остана на 11-о място с 20 точки и затвърди слабата си форма в последните кръгове.