Отборът на Бърнли записа трета победа от началото на сезона в английската Висша лига. В първи мач от 6-ия кръг, "виненочервените" победиха у дома тима на Съндърланд с 3:1. Страхотен мач за Бърнли направи резервата Нюджент, който вкара два гола. Почетното попадение за "червените котки" вкара Бент.

Домакините започнаха отлично мача и откриха резултата в 13-ата минута. Капитанът на тима Греъм Алекзандър се разписа от дузпа, отсъдена за глупаво нарушение на Антон Фърдинанд. След попадението гостите от Съндърланд наложиха натиск и Дарън Бент бе близо до изравнителен гол, но шутът му попадна в целта.

Все пак в 39-ата минута "черните котки" възстановиха статуквото. Анди Рийд пусна хитър пас към Бент, който останал сам срещу Йенсен не сгреши - 1:1.

Развръзката в мача се реши след почивката, когато резервата Дейвид Нюджънт донесе успеха на домакините с две красиви попадения. В 67-ата минута снажният нападател засече с глава центриране на Елиът, а в 86-ата сложи край на спора с фантастичен гол от близо 20 метра.

Благодарение на успеха Бърнли продължава със 100% си актив на свой терен.

БЪРНЛИ - СЪНДЪРЛАНД 3:1

1:0 Алекзандър (13'-дузпа)
1:1 Бент (39')
2:1 Нюджънт (67')
3:1 Нюджънт (86')