Евертън допусна втора поредна загуба във Висшата лига. "Карамелите" отстъпиха с 1:2 у дома на Бърнли в мач от 28-ия кръг.

Така мърсисайдци остават на шесто място във временното класиране с 46 точки. "Виненочервените" са 15-и с 33 точки.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в 13-ата минута. Тогава топката стигна до Крис Ууд, който със силен удар я прати във вратата.

В 25-ата минута Бърнли вкара втори гол. Видра намери Макнийл, който с хубав удар от далечна дистанция вкара за 0:2.

Евертън се върна в мача в 32-ата минута. Тогава Том Дейвис центрира в наказателното поле, където Доминик Калвърт-Люин с глава намали резултата.

В края на първата част вратарят на Евертън Джордан Пикфорд получи контузия и бе заменен от Жоао Виржиния.

До края на мача Андре Гомеш и Калвърт-Люин имаха добри възможности, но пропуснаха.

Лийдс и Челси завършиха 0:0 в мач от Висшата лига