Тотнъм и Астън Вила завършиха наравно 1:1 в "българското дерби" в Премиършип и по този начин домакините продължиха серията си без загуба в английската Висша лига на осем мача.

И двамата родни национали Димитър Бербатов и Стилиян Петров започнаха като титуляри за своите отбори, но нападателят бе заменен десет минути преди края от холандецът Едгар Давидс, докато вече бившият капитан на представителния ни тим записа цял мач за тима от Бирмингам.

След безплодни 75 минути на "Вила Парк" и червен картон за бранителя на лондончани Калъм Дейвънпорт  драмата настъпи в самия край на двубоя. В 73-а минута колумбийският нападател на домакините Хуан Пабло Анхел пропусна дузпа, а за да е фиаското пълно, две по-късно с прецизен удар си отбеляза красив автогол.

Предимството на възпитаниците на Мартин Йол обаче трая едва твърде кратко - само пет минути по-късно Гарет Бари с неспасяем изстрел от над 20 метра изравни.

Секунди преди последния съдийски сигнал вратарят на Тотнъм Пол Робинсън спаси вратата си след много силен удар от точката на дузпата на Стилиян Петров и по този начин донесе точката на своя тим.