Висшата лига има своя нов лидер. Челси измести Арсенал от първото място след като победи Нюкасъл с 3:0 на „Стамфорд Бридж".

Както е известно, по-рано днес досегашните водачи - „артилеристите" понесоха тежък удар от Ливърпул, загубвайки дербито на „Анфийлд" с 1:5. В герой за „сините" се превърна Еден Азар, който вкара и трите гола в срещата.

Двубоят в Лондон започна с лек превес на домакините. Първото опасно положение се случи в 26-ата минута, когато Оскар засече добър пас, но ударът му от границите на наказателното поле мина в страни от вратата.

Минута по-късно Бранислав Иванович пусна много добра топка към Еден Азар, който от наказателното поле засече и стреля в левия ъгъл на вратата за 1:0. В 33-ата минута Сисоко бе близо до изравняването, но негов удар бе избит от Чех.

Само минута по-късно „сините" нанизаха втори гол. Самуел Ето'о видя добре позиционирания Еден Азар и му подаде точен пас. Белгиецът засече и с премерен удар направи резултата 2:0. Минута преди края на първата част Азар можеше да направи резултата класически след като от добра позиция стреля над вратата.

В 62-ата минута белгиецът отново беше главното действащо лице. Челси получи право да изпълни дузпа след нарушение на Янгa-Мбива. Зад бялата точка застана Азар, който безпогрешно заби топката в десния ъгъл за 3:0. До края на мача гостите опитаха няколко опасни удара, но те така и не се превърнаха в гол.

След този мач Челси има 56 точки. Нюкясъл пък е 8-ми с 37 пункта.

ЧЕЛСИ - НЮКАСЪЛ 3:0