Ливърпул победи трудно Фулъм като домакин с минималното 1:0 в мач от английската Висша лига. Като цяло двата отбора не впечатлиха с изявите си по терена, а победата за мърсисайдци дойде след автогол на футболист на Фулъм.

Срещата започна доста добре за гостите от Лондон, които в 6-ата минута бяха близо до гол чрез Арън Хюс, чийто удар с глава обаче бе неточен. Малко по-късно и Макси Родригес пробва късмета си, но ударът му бе отразен.

В началото на второто полувреме мърсисайдци притиснаха съперника си и бяха възнаградени за това. В 52-ата минута след груба грешка в отбраната на „котиджърс", Фернандо Торес отне топката и стреля, но ударът му срещна гредата. След настъпилото разбъркване защитник на гостите се опита да изчисти топката, но направи това в гърба на Джон Патсил, а коженото кълбо влетя в мрежата.

До края двата отбора си размениха по още няколко положения за гол, но такъв така и не падна.