Стоук Сити изненадващо надигра Манчестър Сити, в среща от 15-ия кръг на Висшата лига, играна на "Британия".

"Грънчарите" се наложиха с 2:0, след две попадения на Марко Арнаутович.

И в двата случая за попаденията на домакините с основен принос бе Шакири, който се отчете с две асистенции.

Гостите бяха без капитана си Венсан Компани, Пабло Сабалета, Самир Насри, Яя Туре и Кун Агуеро. Мангала също бе аут, но заради наказание.

Всичко това явно оказа влияние върху представянето на временните лидери в таблицата с подреждането.

Добрата новина за тях бе завръщането на Харт, но стражът на гостите със сигурност няма да запомни двубоя с нищо положително.

Стоук бе спечелил само 2 от последните си 14 мача с Манчестър Сити във Висшата лига. Сити играе по принцип положително срещу този противник, но "Британия" е място на което се играе традиционно трудно и това пролича с всичка сила днес.

Формата на домакините бе доста добра още преди началото на мача, като те бяха записали 3 победи, 1 реми и 1 загуба за последните си 5 мача от всички турнири и продължиха със срахотното си темпо.

Още в 7-ата минута в двубоя с "гражданите", домакините вече бяха в ролята на водещия в резултата тим.

Шакири премина като на шега през цялата лява зона от отбраната на съперника, направи за смях защитниците пред себе си, след което изведе Арнаутович в чудесна позиция и австриецът със сръбски корени не сбърка, давайки предимство на Стоук.

Вместо да се дръпнат в задни позиции обаче, "грънчарите" продължиха с натиска си и в 15-ата минута преднината им бе удвоена.

Шакири и Арнаутович повториха "упражнението" по същия фланг от нападението на тима, като Марко вкара втория си гол за оказалото се и крайно 2:0.

Така лидерската позиция на Сити вече официално е под въпрос и може да бъде сдадена още след края на двубоите от 17:00 часа в Лигата днес.

Съставът остава с актив от 29 точки, но толкова има и преследвачът Лестър, както и третият в подреждането Манчестър Юнайтед. "Лисиците" играят със Суонзи (като гости), а "червените дяволи" приемат единайсеторката на Уест Хем тази вечер.