В отложен двубой от 11-ия кръг на Висшата лига, Астън Вила спечели домакинството си на Нюкасъл.

Бирмингамци вкараха два безответни гола, налагайки се с 2:0. И двете попадения бяха реализирани още преди паузата.

Снимка 515277

Източник: Twitter

В лазарета на домакините поради наказание се намираше МакГин, докато контузени бяха Таргет, Трезеге, Уесли и Хаус.

Контузии не липсваха и в тима на гостите, където извън строя бяха Сен-Максимин и Фернандес.

Ливърпул е в най-лошата си форма от 4 години насам

Мърсисайдци нямат победа във Висшата лига от 5 мача

Представянето на домакините напоследък не бе добро, след като в последните си пет изиграни двубоя те загубиха три.

Гостите пък показват съвсем отчайваща форма, след като в последните си пет срещи те регистрираха четири поражения, при едва едно равенство и нито един успех. Сега негативната тенденция беше затвърдена.

Снимка 515275

Оли Уоткинс даде ранна преднина на Вила в срещата. Той се разписа след 13 минути игра, при поредната акция на състава си в съперниковата половина.

Домакините трябваше да чакат до минутите преди почивката, за да стигнат до второто си попадение.

То стана факт в 42-ата минута, когато Бертран Траоре беше точен за оказалото се и крайно 2:0.

Снимка 515276

Във временното класиране, домакините се намират на 8-ата позиция, с актив от двадесет и девет точки и два мача по-малко.

Гостите заемат 16-ото място, със само деветнадесет точки.