Астън Вила пропиля невероятния шанс да поведе в класирането на английската Висша лига. Бирмингамци се издъниха във възможно най-неподходящия момент, стигайки само до равенство срещу опашкаря Шефийлд Юнайтед - 1:1. По този начин "виланите" изместиха Ливърпул от второто място, но отстъпват заради по-лоши показатели на лидера Арсенал.

Домакините имаха сериозно предимство през първото полувреме, но то единствено бе изразено от удар над вратата след корнер на Езри Конса.

След паузата селекцията на Унай Емери помисли, че противникът е пречупен след гол на Бейли. Националът на Ямайка обаче бе разочарован от решението на ВАР за негов фаул в атака.

Постепенно гостите от Шефийлд осъзнаха, че дяволът не е чак толкова черен и в 87-ата минута те нанесоха големия си удар. Парадоксалното бе, че гол падна след изстрел на Камерън Арчър. Юношата на Астън Вила съсипа надеждите на родния си клуб, тъй като получи задължаващ пас от Гус Хамер на границата на вратарското поле и не остави никакви шансове за Емилиано Мартинес.

До края Астън Вила натисна сериозно и късметът донякъде им се усмихна. В 97-ата минута Николо Дзаниоло получи отлично центриране от Дъглас Луис и с глава наказа закъснялата реакция на Уес Фодерингам за крайното 1:1.

"Реал (Мадрид) и Барселона искат да унищожат Висшата лига на Англия"