Отборът на Астън Вила сложи край на черната серия от 3 поредни тежки загуби, които инкасира в края на 2012-а година. Тимът от Бирмингам завърши наравно 2:2 като гост на Суонси, като по този начин се изкачи до 16-ото място във временното класиране в Премиърлийг.

Футболистите на Астън Вила има за какво да съжаляват, тъй като позволиха да получат изравнителен гол за 2:2 в последната 90-а минута. Точката за домакините подсигури Даниел Греъм. Иначе за Астън Вила се разписаха Андреас Вайман и новата звезда на тима Кристиан Бентеке, който бе точен от дузпа в 84-ата минута. Другото попадение за Суонси пък бе дело на Уейн Рутлидж.

В друга среща от кръга Уест Хем победи с 2:1 Норич и го измести от 11-ата позиция в класирането.