Астън Вила не успя да победи като домакин отбора на Фулъм. Срещата завърши 1:1 пред 30 000 зрители на "Вила Парк" в Бирмингам.

В началото на двубоя Астън Вила доминираше на терена, но това не доведе до отбелязването на гол във вратата на Фулъм.

В 4-ата минута Стилиян Петров изпълни пряк свободен удар към вратата на Фулъм, след като Майкъл Браун фаулира Милан Барош. След изпълнението му не настъпи промяна в резултата.

В 23-ата минута на двубоя Стилиян Петров беше спънат в наказателното поле на Фулъм и съдията на двубоя Крис Фой не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Гарет Бари и хладнокръвно прати топката в мрежата на Анти Ниеми.

В края на първото полувреме Фулъм изравни резултата.

В 45-ата минута Морис Фолц отбеляза след отличен пас на Томас Раджински.

През второто полувреме двата отбора не успяха да си отбележат нов гол и закономерно се стигна до равенството 1:1.

Астън Вила няма загуба през този сезон във Висшата лига, но това е пето равенство в последните шест мача и то не позволи на тима от Бирмингам да се придвижи до призовите места в класирането.

Цял мач за Астън Вила записа Стилиян Петров.