Астън Вила записа втора поредна победа в английската Висша лига. В среща от IV кръг, бирмингамци се наложиха у дома с 2:0 над бъдещия съперник на ЦСКА - Фулъм.

Българският национал Стилиян Петров остана на терена през всичките 90 минути. Възпитаниците на Мартин О'Нийл откриха резултата още в 3-ата минута, когато след центриране от корнер Пентсил си отбеляза нелеп автогол. След почивката националът Агбонлахор удвои аванса на своя тим, разписвайки се с мощен удар от около 20 метра.

В друг мач от днес Евертън се наложи трудно с 2:1 над Уигън. Шарнър изведе гостите напред в резултата, но чрез Саха и Бейнс "карамелите" стигнаха до първи точки за новия сезон. Победното попадение падна в последната минута от дузпа.

АСТЪН ВИЛА - ФУЛЪМ 2:0
1:0 Пентсил (3'-автогол)
2:0 Агбонлахор (59')

АСТЪН ВИЛА: Фридел, Шори, Бейе, Куелар, Кларк, Сидуел, Иънг, Милнър, Петров, Рио-Кокър (72' Карю), Агбонлахор

ФУЛЪМ: Шварцер, Кончески, Пентсил, Хангеланд, Хюз, Дъф, Етуху, Демпси, Грийнинг, Невланд (75' Джонсън), Камара